اجرا نما اکسپندد متال

در نمای اکسپندد متال یا استرچ متال از این صفحات فلزی مشبک، غالباً به عنوان پوسته و رویه دوم نما جهت ایجاد سایه روشن و بافت بر روی نمای ساختمان استفاده می شود.

مزیت مهم نمای اکسپندد

مزیت مهم نمای اکسپندد، تنوع گسترده در طول و عرض چشمه، رنگ و جنس می باشد که در عین سبکی و استحکام، در برابر بارهای وارده من جمله بار باد نیز مقاوم است.
صفحات استرچ متال در برابر ضربه خرد و شکسته نمی شوند و تنها تغییر شکل موضعی می دهند، همچنین به دلیل فرم چشمه ها و ویژگی کشسانی اش، توانایی جذب و دفع نیرو هایی همچون نیروی انبساط انقباض و نیروی زلزله را داراست.

به طور کلی این پنل ها کاربرد های زیادی در صنعت ساختمان و طراحی شهری دارند و برای طراحان و معماران با ایده های خلاق و بلند پروازانه متریال مناسبی محسوب می شوند.

نما ساختمان اکسپندد متال
نما اکسپندد متال

پنل های اکسپندد متال مورد استفاده در نمای ساختمان های مسکونی و تجاری می تواند از جنس آهن معمولی رنگ شده، گالوانیزه، آلومینیوم، برنج، مس و استیل باشد.
هر یک از فلزات ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال الومنیوم دارای وزن سبک و طول عمر مناسب است، فولاد دارای قدرت بسیار خوب و مس به زیبایی خود معروف است.

به طور معمول جهت نصب پنل های اکسپندد متال در سطح نما نیاز به یک شبکه زیرسازی متشکل از قوطی های توخالی افقی و عمودی، وجود دارد. این اعضاء از جنس آلومینیوم، آهن، گالوانیزه و استیل می تواند باشد.

طراحی و اجرا نما ساختمان با اکسپندد متال
اجرا نما مدرن ساختمان با اکسپندد متال
معمولاً نمای اکسپندد متال به عنوان رویه بیرونی نمای کرتین وال شیشه ای و تنظیم کننده نور و منحرف کننده گرمای پرتو خورشید در ساعات گرم روز، بکار می رود که در عین برخورداری از مزایای نماهای کرتین وال شیشه ای )روشنایی داخلی، دید باز و مشاهده منظره بیرون(، ایجاد سایه و کاهش نور مزاحم را نیز ممکن می سازد.
علاوه بر موارد ذکر شده نمای استرچ متال وظیفه ی محافظت از لایه زیرین خود و فراهم آوردن فضایی جهت نورپردازی و ایجاد نمای شبی جذاب و تماشایی را داراست.دارد. این اعضاء از جنس آلومینیوم، آهن، گالوانیزه و استیل می تواند باشد.

ایمنی در نما اکسپندد / استرچ متال

به دلایل ذکر شده نمای اکسپندد متال یا استرچ متال از ایمنی بالایی برخوردار هستند و موجب محافظت از نما و افزایش امنیت در مواقع زلزله می گردند.