انواع فلاشینگ

فلاشینگ‌ها متریال‌های ساختمانی هستند که برای حفاظت از ساختمان در برابر عوامل محیطی مانند باران و برف استفاده می‌شوند. انواع مختلف فلاشینگ عبارتند

فلاشینگ ها از ورق های روغنی، سیاه، گالوانیزه، گالوانیزه رنگی، استیل ،آلومینیوم، فولاد و آهن با ضخامت های مختلف ساخته می شود1. انواع فلاشینگ عبارتند از:

 1. فلاشینگ نبشی: خم کاری آن ها ۹۰ درجه (شکل L مانند) میباشد.
 2. فلاشینگ یو: با خم کاری ۹۰ درجه (شکل U)پرمصرف ترین و محبوب ترین نوع فلاشینگ محسوب میشود.
 3. فلاشینگ تاج: این فلاشینگ زاویه های مختلفی طی خمکاری به خود میگیرد و شکل خاصی دارد.
 4. فلاشینگ سه پله: فلاشینگ سه پله، نوعی دیگر از فلاشینگ ها با دو خم کاری ۹۰ درجه است و شکلی شبیه به Z از حروف انگلیسی را دارد.
 5. فلاشینگ آبرو: نوعی دیگر از فلاشینگ ها.
 6. فلاشینگ آینه ای (نوع رومی): با استفاده از این فلاشینگ ساختمان به راحتی می توان به ساختمان ظاهری زیبا و منحصر به فرد بخشید.
 7. فلاشینگ هلالی: این نوع فلاشینگ به دلیل داشتن طراحی خاص خود نمایی فوق العاده زیبا را به ساختمان می بخشد.
 8. فلاشینگ پله ‌دار: از دیگر انواع فلاشینگ ساختمان از نظر شکل ظاهری می توان به مدل پله ای اشاره کرد.

همچنین از نظر اجرایی، دو نوع فلاشینگ نما وجود دارد که اغلب در ساختمان‌ها با نمای سنگی و آجری استفاده می‌شوند:

 1. فلاشینگ خارجی (در معرض دید)
 2. فلاشینگ داخلی (پنهان از دید)

فلاشینگ ساختمانی بیرونی خارجی

فلاشینگ ساختمانی بیرونی یکی از راه‌های اجرای نمای خارجی ساختمان است. این فلاشینگ‌ها پوشش فلزی هستند که دیوارهای خارجی ساختمان را در برابر عوامل محیطی و شرایط اقلیمی مختلف محافظت می‌کنند. از این پوشش برای دیوار پشت بام و حیاط نیز می‌توانید استفاده کنید.

فلاشینگ‌ها در مدل‌ها و ابعاد گوناگون تولید می‌شوند. هر کدام از مدل‌های فلاشینگ ساختمان ویژگی‌ و کاربرد مخصوص خود را دارند. برخی از انواع فلاشینگ‌ها عبارتند از:

 • فلاشینگ نبشی: این نوع فلاشینگ به شکل (L) است و برای گوشه‌ها، در محل تلاقی دو دیوار، نقاط اتصال سقف به دیوار، پوشش درزهای بین سقف و دیوار از داخل یا خارج به صورت افقی استفاده می‌شود.
 • فلاشینگ مدل یو: این مدل از فلاشینگ ظاهری یو (U) شکل دارد. این فلاشینگ ساختمان با اتصال دو صفحه با زاویه 90 درجه ساخته می‌شود.
 • فلاشینگ مدل سه پله: این نوع فلاشینگ برای قسمت حاشیه‌ی جلویی ساندویچ پانل سقفی قسمت آبریز و قسمت زیرین ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود.
 • فلاشینگ مدل تاج: فلاشینگ مدل تاج را می‌توان در زاویه‌های مشخص طراحی و تولید کرد. از این مدل فلاشینگ برای سقف‌های دو شیب و در محل شکست یا تاج و پوشش موج ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود.

به طور کلی، فلاشینگ ساختمانی بیرونی یکی از متریال‌های مهم در ساختمان‌سازی است که نقش مهمی در حفاظت از ساختمان در برابر عوامل مخرب محیطی ایفا می‌کند.

فلاشینگ ساختمانی داخلی

فلاشینگ ساختمانی داخلی یک نوع پوشش فلزی است که در محل‌هایی که امکان نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان وجود دارد، مانند بالای پنجره‌ها، درب‌ها، اتصالات دیوارها و سقف‌ها، استفاده می‌شود. هدف از استفاده از فلاشینگ داخلی، جلوگیری از تخریب و پوسیدگی نمای داخلی و خارجی ساختمان است.

فلاشینگ داخلی معمولاً پنهان از دید است و آب را از طریق سوراخ‌های ریزی به سمت خارج از دیوار تخلیه می‌کند.

طراحی و اجرا

شرکت نما گستر تیام ارائه کننده انواع ورق های استرچ متال، اکسپنددمتال در ایران مفتخر به تولید و طراحی انواع ورق های با ضخامت و ابعاد متنوع برای کاربردهای صنعتی و ساختمانی با آلیاژهای آلومینیوم، استیل و آهن می باشد .

برای دریافت آخرین تولییدات اکسپندد متال ایمیل خود را وارد نمایید .